Iako je pevač Miodrag Miki Jevremović ostao upamćen kao jedan od najpopularnijih pevača sa velikim hitovima, njegov brat Zoran Jevremović otkrio je svojevremeno da se iza svetla reflektora odvijao buran i težak privatan život.
Prema Zoranovim rečima, legendarni pevač je bio “sam sebi najveći protivnik”, boreći se sa porocima koji su ga na kraju koštali imovine i zdravlja.
Foto: Emil Čonkić / Ringier
– Miki je u gimnaziji počeo da svira gitaru, a bile su tada i neke ekskurzije na koje je on išao i uvek je bio glavni zabavljač. U to vreme je bila jedna emisiji ja koja se zvala „Tražimo najveseliji grad”, a Miki je predstavio Valjevo i otpevao je pesmu „Crazy love” na engleskom jeziku. Oko sebe je imao 120 devojaka koje su bile obučene u belo, a pratio ga je Valjevski hor, on je tada pobedio i osvojio nagradu koja se zvala “Crvena majica”. Tada je dobio priliku da snimi prvu pesmu. On je bio student Mašinskog fakulteta. Da nije postao popularan, bio bi najmlađi diplomac u bivšoj Jugoslaviji, jer je sa nepunom 21 godinom apsolvirao. U školu je krenuo rano, sa šest godina, i zato je mogao da bude inženjer u 21. godini. Međutim, tada su počeli nastupi. Pevao je u čuvenom “Božidarcu”, bile su igranke tada, a džeparac koji je dobijao trajao mu je pet- šest dana – počeo je on i dodao:
Foto: Emil Čonkić / Ringier
– Živeo je u studentskom domu, bio je ilegalac, sećam se da je kasnije iznajmio stan u Ulici Koče Kapetana kod Kalenić pijace, prizemlje je bilo u pitanju. Gimnazija je bila blizu, pa su gimnazijalke stalno prolazile. Sećam se da je bila jedna Gordana, u koju se on zaljubio na prvi pogled. Ona mu je postala prva supruga, sa kojom ima sina Đorda. Nažalost, Mikijev porodični i privatni život nije bio posut cvećem kao što je bio profesionalni. Imao je dva propala braka.
Miki nije uspeo da sačuva imovinu
Jevremović nije uspeo da sačuva svoju imovinu, a njegov brat priča kako mu ništa nije polazilo za rukom.
Foto: Rajko Ristić / Ringier
– Nažalost, ne, on je sam sebi bio protivnik, voleo je dosta da pije. Sećam se, kada ode u Rusiju da peva, dođe sa parama sa kojima biste danas mogli da kupite trosoban stan. Nažalost, voleo je kockarske aparate, plaćao je piće celoj kafani, otvorio je jedan kafić u Valjevu, ali to nije išlo. Bio je vrhunski pevač, ali ništa drugo mu nije išlo od ruke.
Na pitanje da li je pokušao da priča sa njim o porocima, Mikije brat je odgovorio:
– Jesam, bio sam saučesnik i kod razvoda i kod svađa sa ženama. Pokušavao sam da ga nagovorim da ostavi alkohol, ali nije uspelo, on je uvek pred nastup voleo da popije, pio je dosta belog vina – rekao je on za “Novu”.
Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /